Prof. Dr. Ali Yarayan’ın işbirlikleri

Hukukun her alnında kanun ve içtihatların çoğunluğu, hem müvekkil hem de avukat için uzmanlaşmayı zorunlu kılmaktadır. Bundan dolayı Avukat Prof. Dr. Ali Yarayan Türk ve Alman iş hukuku ve ticaret hukuku alanlarının belirli kısımlarında yoğunlaşmaktadır (uzmanlık alanlarını görmek için burayı tıklayınız.

Avukat Prof. Dr. Ali Yarayan Türkiye ve Almanya arasındaki uluslararası ticaret hukukuyla ilgili mevzularda hem bilimsel alanda hem de uygulamada Prof. Dr. Kemal Şenocak ile birlikte çalışmaktadır. Prof. Dr. Kemal Şenocak, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde profesörlük yapıp aynı zamanda da Friedrich-Alexander-Üniversitesi Erlangen-Nürnberg’deki Türk Hukuku Araştırma Merkezi’nde misafir profesörüdür. Kendisinin ağırlıklı çalışma ve bilimsel araştırma alanları banka ve sermaye piyasası hukuku, ticaret ve şirketler hukuku, sigorta hukuku, deniz ticareti hukuku, fikri ve sınai haklar hukuku ve iş hukukudur.

Avukat Prof. Dr. Ali Yarayan Türkiye’de hukuk eğitimini yapmış olup Yabancı ve Uluslararsı Ceza Hukuku Max-Planck-Enstitüsü Freiburg im Breisgau/Almanya’da doktorasını tamamlayan Dr. Mehmet Arslan, LL.M (Freiburg) tarafından Ocak 2009’dan buyana Türk ve Alman hukuku konularında desteklenmektedir.

Prof. Dr. Kemal Şenocak
Ankara Üniversitesi’nde Hukuk Profesörü, İnönü Üniversitesi’nde Hukuk Fakültesi Dekanı, Friedrich-Alexander-Üniversitesi Erlangen-Nürnberg Türk Hukuku Araştırma Merkezi’nde Misafir Profesör

Rechtsanwältin Evelyne Kulla
Aile Hukuku Uzman Avukatı

Dr. Mehmet Arslan, LL.M
Yabancı ve Uluslararsı Ceza Hukuku Max-Planck-Enstitüsü Freiburg im Breisgau/Almanya