İş Hukuku

İşveren ve çalışan arasındaki ilişkide, iş hukuku karşılıklı hak ve yükümlülükleri düzenler. İki taraf arasındaki yapısal asimetri nedeniyle, özellikle çalışanlara özel koruma sağlanmalıdır. Buna karşılık, iş hukuku aynı zamanda işverenler için kendilerine sunulan yasal seçeneklerin temelini oluşturur.

İş hukuku uzmanlık alanları olarak Prof. Dr. Ali Yarayan’ın hukuk bürosu iş hukuku sorunlarınız veya endişelerinizle ilgili tüm konularda detaylı danışmanlık yapıp hukuki tavsiyelerde bulunur. Tabii ki, hukuk bürosunun hukuki çalışmaları hem çalışanlara hem de işverenlere yöneliktir.

Hangi konunun sizi ilgilendirdiğine, hangi hedeflere dikkat ettiğiniz ve hangi açıdan hareket ettiğinize bakılmaksızın: avukat olarak uzun yıllara dayanan tecrübesi ile Prof. Dr. Ali Yarayan iş hukuku alanında size tüm hukuki sorularınızı hedefe yönelik, empatik ve güvenilir şekilde açıklar ve sizi gerekli süreçlerden geçirir.

İhtarlar, iş hukukunda genellikle davranış nedeniyle işten çıkarılmada gerekli bir şarttır. Ancak, yalnızca kanıtlanmış ve gerçek iddialara dayanan suçlamalara dayanan ihtarlar hukuken geçerlidir. Bu, bireysel vakalarda dikkate alınması gereken hem çalışanlar hem de işverenler için önemli sonuçlara yol açar. Sayın Prof. Dr. Ali Yarayan sizinle birlikte tüm olanakları memnuniyetle gözden geçerir.

Bununla birlikte, bazı durumlarda sadece ihtarda kalmayıp başka önlemler alınmaktadır: Belki işvereninizden sizce haksız olan bir fesih ihbarı alıp buna karşı gelmek istiyorsunuzdur? Avukat Prof. Dr. Ali Yarayan’ın olağan veya olağanüstü işten çıkarmaları savunma konusunda detaylı bilgisi bulunmakta ve işten çıkarılma davalarında da oldukça tecrübelidir. Durumunuzun ortak ve dikkatli bir şekilde analizi, yasadışı işten çıkarmayı önlemek için yeni fırsatlar açabilir.

Bir fesihin kaçınılmaz olduğu durumlarda bile, hukuk büromuz, tazminatı taleplerizin netleştirilmesi ve çözülmesinde sizin tarafınızdadır.

Fazla mesai ve fazla mesai ücretlerinin dava harici veya dava açılarak talep edilmesi de iş hukukunda sık karşılaşılan konularından biridir. Bir çalışan olarak hangi haklardan yararlanırsınız, işveren olarak ne gibi yükümlülükleriniz vardır? – Kapsamlı uzmanlık bilgisi ve büyük dava deneyimi ile Avukat Prof. Dr. Ali Yarayan size kararlı şekilde yardımcı olabilir.

Siz işçi veya işverensiniz ve size ihtar, fesih ve tazminatı ödemeleri veya fazla mesai ve fazla mesai ödemesi konularında uzman ve ayrıntılı tavsiyeler verecek bir avukata ihtiyacınız var ise – veya iş hukukunu ilgilendiren başka sorularınız veya endişeleriniz var ise Hukuk Bürosu Prof. Dr. Ali Yarayan’da doğru adrestesiniz.