Türk Hukuku

Türk hukukunun kendine ait has özellikleri vardır. Özellikle Almanya ve Türkiye arasında – küresel karşılıklı bağımlılık ve ekonomik ilişkilerin artırılması dönemlerinde olduğu gibi – ayrıntılı olarak her iki devletin kanunlarını bilip bunları çözümlerde dikkate almak son derece önemlidir. Almanca ve Türkçe bilen bir avukat olarak Sn. Prof. Dr. Ali Yarayan çeşitli konularda, özellikle Türk ticaret hukukunda size danışmanlık yapar.

Özellikle sınır ötesi ve iki taraflı ekonomik angajman durumunda, yani şirketlerin faaliyet alanlarında hem Türk hem Alman hukukunu bilip çözüm üretirken bunları dikkate almak çok faydalıdır.

Sn. Prof. Dr. Ali Yarayan, her iki tarafı da tanıyor ve Türk ve / veya Alman ticaret hukukunda büyük donanıma sahiptir.

İster bir Alman şirketi olarak Türkiye’de veya bir Türk şirketi olarak Almanya’da iş faaliyetinzi planlarkan Prof. Dr. Ali Yarayan’ın hukuk bürosu sizi olası hukuki sorunlarınızda destekleyecektir.

Hizmet yelpazesi Alman şirketlerinin Türkiye’de şirket kurmaları veya yatırımlarını da kapsar, özellikle de şirket veya gayrimenkul satın alımlarını.

Tabii ki, Türkiye ile ilgili günlük işlerde de tavsiye ve hukuki danışmanlı söz konusudur.

Ayrıca Prof. Dr. Ali Yarayan  Alman-Türk sözleşmeleri alanında da (örneğin ortaklık sözleşmeleri, katılım anlaşmaları, işbirliği anlaşmaları, ortak girişim anlaşmaları, şirket satış sözleşmeleri veya satış sözleşmeleri hakkında olduğu gibi) sizi destekler.

Türk hukukunu doğrudan etkileyen avukatlık faaliyetlerine ek olarak, Prof. Dr. Ali Yarayan Erlangen-Nürnberg Üniversitesi Türk Hukuku Araştırma Merkezi müdürü olarak hukuki mütaalalar ve raporlar yazmaktadır. Bu tür bilirkişilik raporlar örneğin Alman mahkemelerinin yetkili olduğu, ancak Türk hukukunun uygulanması gerektiği durumlarda hazırlanır.

Eğer Türk hukukunda uzman bir avukat arıyor iseniz, bu kişinin de hem Alman hem Türk hukukunu çok yakinen tanımasını istiyor iseniz, ülke dışındaki sorunları da göz önünde bulundurarak çözümler üretmesini arzu ediyorsanız Prof. Dr. Ali Yarayan’da doğru adrestesiniz.